Ostatni komentarz: Tak wiemy, że dzisiaj Prima Aprilis :)

Ostatni komentarz: Nigdy sie nie poddamy.nigdy nie poddamy sie!!!
Podobno "Nadzieja umiera ostatnia"
dodany: 2009.02.09 14:29:44
przez: AdeKSG

Kolejne zwycięstwo na parkietach 3 ligi odnieśli koszykarze zespołu MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój, którzy w niedzielne popołudnie pokonali zawodników WSTK Wschowa 75:65. Koszykarze z uzdrowiska przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem trenera Michała Borzemskiego i Sebastiana Narnickiego, którzy w Płocku wspierali drużynę futbolu amerykańskiego Bielawa Owls w tegorocznych finałach rozgrywek PLFA8 (zajęli 3 miejsce)., a także Adama Adranowicza.

Pod nieobecność trenera Borzemskiego stery na ławce trenerskiej przejął Bartłomiej Józefowicz, który przez 3 kwarty kierował grą MKS-u wyłącznie z ławki. Na parkiecie pojawił się dopiero w czwartej kwarcie, rzucając 10 punktów, czym w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Grę od samego początku prowadzili gospodarze, wygrywając pierwszą kwartę 21-12. W drugiej kwarcie o 3 punkty lepsi okazali się koszykarze ze Wschowy i na przerwę zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 37-31 dla MKS-u. W trzeciej kwarcie w szeregi gospodarzy wkradł się niepokój i na 3 minuty przed zakończeniem 3 kwarty to wschowianie prowadzili 45:46. Na szczęście w drużynie MKS-u byli dobrze dysponowani w tym dniu Adrian Stochmiałek i Jakub Grabka, którzy razem w całym meczu rzucili 37 punktów i to w znacznym stopniu dzięki nim, po chwilowym przestoju MKS wrócił do gry. Czwarta kwarta rozpoczęła się przy jednopunktowym prowadzeniu gospodarzy 55:54. Tak jak zostało już to wspomniane, na parkiecie w 4 kwarcie pojawił się Bartłomiej Józefowicz, który nie tylko rzucił 10 punktów, ale uspokoił trochę poczynania zawodników ze Szczawna.
Dzięki temu MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój odniósł swoje drugie zwycięstwo w 3 lidze, a pierwsze we własnej hali, co na pewno zostanie zapisane w kartach historii tego młodego klubu.

W meczu punktowali:
MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój: Adrian Stochmiałek 21pkt., Jakub Grabka 16pkt., Bartłomiej Józefowicz 10pkt., Marcin Ciuruś 10pkt., Daniel Iwański 8pkt., Oskar Pawlikowski 5pkt., Aleksander Sulikowski 5pkt., Tomasz Knach 0pkt., Marcin Kaczor 0opkt., Jakub Woliński 0pkt.
WSTK Wschowa: Bartosz Kin 13pkt., Chałupka Jakub 12pkt., Krówczyński Jacek 12pkt., Gliński Wojciech 9pkt., Sacha Marcin 9pkt., Skonieczny Adam 6pkt., Jastrzębski Damian 2pkt., Owczarczyk Karol 2pkt., Gorynia Szymon 0pkt., Kurzawa Bartosz 0pkt.