Ostatni komentarz: Tak wiemy, że dzisiaj Prima Aprilis :)

Ostatni komentarz: Nigdy sie nie poddamy.nigdy nie poddamy sie!!!
Podobno "Nadzieja umiera ostatnia"
dodany: 2009.02.09 14:29:44
przez: AdeKSG

Choć od sobotniego triumfu koszykarzy Górnika Trans.eu nad niepokonanym Śląskiem Wrocław minęło już trochę czasu, to jednak wielu kibiców biało-niebieskich wciąż rozpamiętuje niedawny triumf wałbrzyszan. To nie jedyny powód do radości, gdyż w środę swoje „małe” derby wygrały rezerwy Górnika. Nasi pokonali Prakto Polonię Świdnica, mimo iż przez 30 minut to rywal był bliższy końcowego sukcesu.

Niezwyciężony w tym sezonie Śląsk w końcu znalazł godnego siebie przeciwnika. Okazał się nim Górnik, który nie tylko że wygrał u siebie z ekipą Dominika Tomczyka, to na dodatek odrobił straty z pierwszego spotkania obu ekip. W stolicy Dolnego Śląska podopieczni Arkadiusza Chlebdy przegrali bowiem 64:69, aby w rewanżu zwyciężyć różnicą 7 punktów.

Spotkanie, które oglądał niemal komplet widzów w hali Aqua-Zdroju, przez dłuższy czas toczyło się pod lekkie dyktando gospodarzy. Dość powiedzieć, że na początku czwartej kwarty biało-niebiescy prowadzili 17 „oczkami” i wydawało się, że zwycięstwo mają już w kieszeni. Nic bardziej mylnego, gdyż chłopcy Dominika Tomczyka ruszyli do skuteczniejszych ataków i wykorzystując słabszy okres w wykonaniu miejscowych zaczęli odrabiać dystans do Górnika. W 37 minucie mieliśmy remis po 59, ale w tak ważnym momencie wałbrzyszanie przezwyciężyli widoczny kryzys. Ostatnie fragmenty uskrzydleni ogłuszającym dopingiem oglądających na stojąco fanów gospodarze wygrali 11:4, dzięki czemu przerwali piękną passę Śląska pokonując przyjezdnych 70:63.

W najbliższej kolejce nasi pauzują, a na koszykarski parkiet powrócą w sobotę 4 lutego, kiedy to gościć będą WKK Wrocław.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Śląsk Wrocław 70:63 (15:15, 17:10, 16:10, 22:28)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 22, Niesobski 17, Wróbel 9, Glapiński 9, Ratajczak 6, Kozak 3, Krówczyński 2, Bochenkiewicz 2, Durski 0. Trener: Arkadiusz Chlebda

Ważne zwycięstwo odnotowały również rezerwy Górnika Trans.eu. Ważne, gdyż przez 30 minut nasi nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze usposobioną Prakto Polonię Świdnica. Po trzech kwartach ekipa Mieczysława Młynarskiego wygrywała w Hali Wałbrzyskich Mistrzów 59:49, a jednak nie udało jej się odnieść drugiej wygranej w rozgrywkach. Jak przyznał Paweł Kaliński z Prakto Polonii, w decydujących momentach ostatniej ćwiartki świdniczanom zabrakło zimnej głowy, co bezlitośnie wykorzystali chłopcy Pawła Domoradzkiego nokautując rywali 29:8, a w rezultacie niwecząc marzenia gości o komplecie punktów.

Po Górnikach Prakto Polonię sprawdzi kolejny beniaminek tego szczebla – MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój. Do ciekawie zapowiadającego się pojedynku dojdzie w sobotę o godzinie 18.30 w hali przy ulicy Słonecznej.

III liga koszykarzy

XII kolejka (zaległa)

Górnik Trans.eu II Wałbrzych – Prakto Polonia Świdnica 78:67 (17:18, 19:26, 13:15, 29:8)

Górnik Trans.eu II: Bartłomiej Ratajczak 23, Damian Durski 19, Szymon Kurzepa 10, Dawid Tyszka 9, Marcin Rzeszowski 9, Marcin Jeziorowski 8, Mateusz Kleinowski, Łukasz Makarczuk, Hubert Lewkowicz. Trener: Paweł Domoradzki

Prakto Polonia: Tomasz Biernat 15, Jacek Pałac 12, Przemysław Olszewski 12, Radosław Rogacz 7, Damian Sieńko 5, Arkadiusz Majcher 5, Mateusz Soboń 4, Maciej Korłub 3, Grzegorz Kaczmarczyk 2, Paweł Kaliński 2, Dawid Połeć, Michał Kurpiel. Trener: Mieczysław Młynarski